Найкраще середовище для розвитку її кореневої системи – це багаті на гумус і добре дреновані ділянки. Використання гною для підживлення модрини не рекомендується. Для посадки дерев і чагарників рекомендується використовувати гранульований сапропель, що володіє високою здатністю, що погладжує і водоутримує.

Дуже вимоглива до ґрунтових умов, любить глинисті та суглинисті ґрунти, вимоглива до вологості повітря, світлолюбна. У декоративному плані модрина японська перевершує всі інші формою шишок, своєю особливою поверховою кроною, а також довгою хвоєю своєрідного забарвлення.

Усихання хвої може свідчити, що модрина хворіє на НЕКРОЗ. Це захворювання викликають кілька видів грибів, які проявляються, як строми, розкидані на поверхні кори. Гриб поселяється так само на поверхні хвої та шишках, викликаючи їх усихання та опадіння.

На початковій стадії захворювання модрину можна, можливо врятувати, відрізавши гілку. Як заходи профілактики необхідно стежити за пошкодженнями кори та зламаними пагонами, висаджувати стійкі до грибка сорти модрина. Шютте – хвороба, що вражає всі хвойні рослини, у тому числі і модрину.