Робочий розчин для першого підживлення готують із розрахунку: 20 г кальцієвої селітри на 10 л м'якої води (найкраще використовувати дощову або набрану в колодязі та підігріту на сонці воду). Норма поливу – 0,5 л добрива за кожен кущ. Склад акуратно вносять під корінь рослини після планового поливу.

Азотні добрива для підживлення розсади помідорів – аміачна вода, аміачна селітра, карбамід (сечовина), сірчанокислий амоній, сульфат амонію. Калієві добрива для підживлення розсади помідорів – Калійна селітра, калімагнезія, монофосфат калію, сульфат калію, сірчанокислий калій.

На відро води слід взяти одну столову ложку добрива «Ідеал» чи «Гумат Натрію» і додати ложку нітрофоски. Витрата підживлення має становити 5 літрів на 1 кв. м; завершальне підживлення виконується через 70 днів після посадки розсади перців та помідорів у ґрунт.

При вирощуванні розсади на підвіконні рекомендується провести кілька підживлень: першу – після появи 2-3 справжніх листочків, другу та третю – через кожні 10-12 днів, а четверту – за 5-7 днів до висадження розсади у ґрунт або в об'ємну тару (3-5 л), якщо ви вирощуєте помідори на балконі.