Напередодні ротової порожнини утворено спереду – ротовою щілиною (або зімкнутими губами) і щоками з боків, ззаду – верхніми та нижніми яснами та зубами. Десни – альвеолярні відростки верхніх щелеп та альвеолярна частина нижньої щелепи, вкриті слизовою оболонкою, вони охоплюють зуби в ділянці шийки.

Напередодні порожнини рота (передній відділ порожнини рота) – це простір, обмежений зовні губами та щоками та альвеолярними відростками верхньої та нижньої щелепи зсередини. Приблизно у 20% людей напередодні порожнини рота дрібне, тобто надто високе прикріплення тканин до альвеолярних відростків.

Ротову порожнину поділяють на два відділи: напередодні рота (лат. Vestibulum oris) і власне порожнина рота (лат. Cavitas oris propria). Напередодні рота обмежено зовні внутрішніми поверхнями губ та щік, а зсередини – зовнішніми поверхнями зубів та ясен.

Язичок, або піднебінний язичок (лат. uvula) – Невеликий конічний відросток заднього краю м'якого піднебіння, що складається з сполучної тканини. У людини та деяких інших приматів розташовується над коренем язика.