У ніч з 9 на 10 лютого поставте в затишний куточок тарілку із частуванням: ложку каші, шматочок пирога чи солодкої булочки, цукерки чи шматочок цукру. З цукерок домовинок найбільше любить карамельки, подушечки чи льодяники. На тарілку із частуванням для іменинника також кладуть монети.

Щоб задобрити будинкового, потрібно навести вдома порядок, припинити лаятись і дуже голосно попросити вибачення у будинкового. Також потрібно наливати йому склянку молока з печивом та покликати на трапезу. Головне – якщо домовик прийме ваше частування, не обдуріть духу будинку.

Запросіть будинкового скуштувати: «Дідусь домовик, прийми частування, підношу з пошаною!» Краще те частування ставити у сухому куточку, прихованому від поглядів. Якщо в будинку немає печі, то вважається, що домовик може оселитися на кухонних шафках, у коморі із запасами, в затишному кухонному куточку.

Наші пращури 10 лютого нагодувати Домового його улюбленою стравою та бути ввічливими. Хазяйки варили солодку манну кашку, потім ставили її на ніч у кут, де стоїть віник (ну поставте туди, де пилосос). Якщо у вас є віник будинку, він має бути чистим і стояти лозинами вгору.