Останні наукові дослідження підтвердили, що домашні мухи є переносниками безлічі хвороб, особливо збудників кишкових інфекцій (сальмонельозу, холери, тифу, дизентерії), яєць глистів, очних хвороб, туберкульозу, бактерії Helicobacter pylori, яка може провокувати гастрит, дуоденіт, виразку.
Кімнатна муха є переносником різних збудників небезпечних кишкових інфекцій (сальмонели, стафілококи, ротавіруси, шкідливі штампи Е. coli та ін), а також яєць глистів, очних захворювань та туберкульозу. Переносить 351 тип бактерій.
Крім того що мухи моторошно набридають своєю присутністю і дзижчанням, вони ще й переносять велика кількість небезпечних хвороб, включаючи кишкові захворювання та яйця глистів. При дослідженні на поверхні однієї мухи виявили до б мільйонів бактерій, а кишечнику комах кількість їх сягає 28 мільйонів.
За своє життя робить 4-6 яйцекладок по 75-150 яєць, а в країнах із спекотним кліматом – до 600. Кімнатна муха харчується в основному екскрементами, тухлим м'ясом та гнилими рослинними рештками. Разом з їжею в кишечник цієї комахи потрапляють різні мікроорганізми, які не гинуть, а виділяються назовні.