Кадмій – важкий метал, пари та сполуки якого є токсичними для людини та викликають пошкодження легень, нирок, шлунково-кишкового тракту та кісток. Підвищена концентрація кадмію в крові вказує на гостре чи хронічне отруєння.

Гостре отруєння парами кадмію призводить до пневмонії, набряку легень, а хронічний – до легеневого фіброзу. При надмірному надходженні кадмію у шлунково-кишковий тракт інтоксикація протікає на кшталт важкого гастроентериту, розвивається нудота, блювання, слинотеча, спастичні болі в животі, діарея.

Цей метал накопичується у злаках та листяних овочах при забрудненні ґрунту, що містять кадмій промисловими відходами, відносно високий вміст кадмію у печінці дорослих ссавців, устрицях. Кадмій може надходити в їжу також при тривалому зберіганні в упаковках, що містять даний елемент.

Хронічне отруєння кадмієм призводить до руйнування кісткової тканини та недокрів'я. Забруднення питної води кадмієм завдає непоправної шкоди всій екосистемі. Елемент відноситься до кумулятивних отрут, тобто має властивість накопичуватися в організмі. Період його напіввиведення становить 13 – 40 років.