Більшість компаній тариф залежить від наступних чинників: вартість автомобіля (зазвичай, що стоїть вартість, тим нижчий тариф); вік автомобіля (чим старша машина, тим вищий тариф); стаж водіїв (якщо машиною їздитимуть водії з невеликим стажем, страховка обійдеться значно дорожче);15 Mar 2022

Застрахувати стару машину по ОСАЦВ зазвичай складніше, ніж нову. Такі автомобілі входять до групи підвищеного ризику і не всі страховики готові працювати з ними. Те саме стосується оформлення страхових виплат або ремонту авто по ОСАЦВ. Тому, чим вищий вік машини, тим дорожче буде поліс.

Обмеження максимального віком не існує. Однак чим більше вік та стаж, тим нижчий коефіцієнт. Наприклад, водій у віці 20 років зі стажем водіння 2 роки має великі ризики, тому його коефіцієнт дорівнюватиме 1,8. Найменше коефіцієнт у водіїв старше 22 років, що мають стаж більше 3 років (k=1).

Висновок: у законодавстві немає обмежень щодо віку транспортного засобу, на який оформляється страховий поліс. Також не передбачено підвищуючих коефіцієнтів, пов'язаних з віком авто. Якщо вас у страховій компанії запевняють у зворотному, щоб уникнути конфлікту, можете оформити поліс в режимі онлайн.