Епідерміс утворений багатошаровим епітелієм. Зовнішній роговий шар утворений мертвими клітинами, які постійно злущуються. Він захищає живі клітини, що лежать глибше, від впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Найглибший шар епідермісу – паростковий (базальний).

Епідерміс Епідерміс – епітеліальний шар шкіри, що постійно злущується, в якому представлені в основному з 2 типу клітин – кератиноцити і дендритні клітини. У невеликій кількості в епідермісі присутні меланоцити, клітини Лангерганса, клітини Меркеля, внутрішньоепідермальні Т-лімфоцити.

Головними функціями епідермісу є: імунний захист, бар'єр від негативних факторів довкілля та саморегуляція. Структура епідермісу багатошарова і включає 5 шарів: роговий – найвищий, у якому відбувається поступове відлущування ороговілих клітин, що зберігає приблизно однакову товщину шару.

Епідерма (епідерміс, Шкірка) – зовнішня первинна покривна тканина рослин, зазвичай одношарова, що покриває молоді стебла та інші наземні органи (листя, пелюстки, плоди та ін). Є зовнішнім шаром клітин, що утворюється з протодерми конуса наростання.