Нестор, чернець Києво-Печерського монастиря, вважається автором «Повісті временних літ» — пам'ятки давньоруської літератури та слов'янської культури. Завдяки цій безцінній праці агіограф отримав звання «батько російської історії». Православна церква віддала ченцю почесті, зарахувавши його до лику святих.

Традиційно вважається також одним із авторів «Повісті временних літ», яка поряд з «Чеською хронікою» Козьми Празького та «Хронікою та діяннями князів чи правителів польських» Галла Аноніма має фундаментальне значення для слов'янської історії та культури.

Нестор Літописець – Давньоруський письменник, агіограф, чиї праці датуються кінцем 11 – початком 12 століття. Імовірно, є автором трьох фундаментальних творів: «Повість временних літ», «Житіє Бориса і Гліба», «Житіє Феофана Печерського».

Нестор Літописець (бл. 1056-1114), чернець Києво-Печерського монастиря, увійшов в історію як автор знаменитого твору «Повість временних літ» – пам'ятника давньоруської літератури та слов'янської культури.