У перекладі з грецької мови це слово означає просто біль у мові: печіння, оніміння. На відміну від глоситу воно викликане не інфекціями порожнини рота, а загальним послабленням організму – порушеннями шлунково-кишкового тракту, стресовими ситуаціями та нервовими розладами..

Глосит – Запальний процес, що вражає мову. Патологія супроводжується зміною кольору та структури тканин органу. Пацієнти відчувають біль та печіння, зростає слиновиділення, змінюються смакові відчуття під час вживання звичної їжі.

Лікування глосалгії народними методами має більше профілактичний, ніж терапевтичний ефект. Хворим рекомендується пити настої трав, які надають заспокійливу та розслаблюючу дію. Добре підходять для цієї мети трав'яні чаї та відвари із шипшини, меліси, аралії маньчжурської, звіробою.

Виражена атрофія сосочків характерна для атрофічної форми глоситу (глосит Меллера). Мова набуває блискучого або «лакованого вигляду», має згладжену поверхню і яскраві смуги або плями по всій спинці. Атрофія сосочків може викликати печіння або поколювання при прийом їжі.