Дуже часто плутають олії – пальмову та пальмоядрову. Пальмову олію одержують із плодів Африканської олійної пальми (або елеїсу гвінейського – Elaeis guineensis), а пальмоядрову олію одержують із насіння цієї пальми..

При регулярному вживанні такого продукту в артеріях відбувається утворення відкладень, що відбувається через зниження антиоксидантних якостей рослинного жиру. Однак свіже олія не викликало таких реакцій. Багато хто називає пальмова олія канцерогенним, але до цієї групи слід віднести навіть червоне м'ясо.

«У цивілізованому світі кілька років тому обмежили використання пальмової олії у продуктах харчування. За висновками вчених Інституту раку у Франції, приблизно третина онкологічних захворювань у Європі викликані вживанням продуктів, які містять гліцидилові ефіри.

Пальмова олія має приємний аромат і смак молочних вершків, завдяки чому воно здатне значно посилити смак продуктів, в які його додають. Крім того, він суттєво продовжує термін зберігання та знижує собівартість товару.