Плутати пшоно і пшеницю не варто. Незважаючи на схожість у звучанні назв, це абсолютно різні злаки. Пшенична крупа – це перемелені зерна пшениці, а пшоно отримують із злаку під назвою просо. Його зернятка спочатку дрібного розміру, а в пшоно їх перетворюють методом шліфування.

Багато хто думає, що пшонка має якесь відношення до пшениці, але схожа назва — це єдине, що поєднує дві ці крупи. Усі ми любимо пшоняну кашу – Ароматну і розсипчасту. Виявляється, пшоно роблять не з пшениці, як можна подумати зі схожих назв, а з проса – злака, який ще в ІІІ столітті до н. е.

Пшоно не рекомендується пацієнтам із патологіями щитовидної залози, оскільки воно заважає надходженню йоду. Також слід утриматися людям при низькій кислотності шлунка, частих запорах. Продукт слід обережно вживати вагітним жінкам у третьому триместрі.

Пшенична каша не підходить для людей, які страждають на гастрит зі зниженою секрецією. Людям, які страждають на метеоризм, вводити у свій раціон страви, приготовані з пшеничний крупи слід тільки при хорошій непереносимості пшениці.