На відміну від ОСНО, організація на УСН у загальному випадку звільнена від сплати податку на прибуток, податку на майно та ПДВ (П. 2 ст. 346.11 НК РФ). Спрощенець-ІП не сплачує ПДФО зі своїх підприємницьких доходів, а також податок на майно з «підприємницької» нерухомості та ПДВ.Jun 21, 2019
Спрощенці сплачують один податок замість трьох, які доводиться сплачувати на ОСНО – Податок на прибуток, ПДВ і податок на майно (за винятком ряду випадків). Усі інші податки сплачуються аналогічно ОСНО. При цьому на УСН простіше розрахунки та нижче податкове навантаження.
Крім зниженої податкової ставки, у УСН Доходи є й іншою перевагою – можливість зменшити авансові платежі за рахунок перерахованих у цьому ж кварталі страхових внесків. Працюючи на цьому режимі юридичні особи та індивідуальні підприємці-роботодавці можуть зменшити обчислений податок до 50%.
Спрощена система оподаткування (УСН) – це з податкових режимів, який передбачає особливий порядок сплати податків і спрямований представників малого середнього бізнесу.