Комсомол грав велику роль у виконанні поставлених партією завдань щодо відновлення народного господарства, індустріалізації та колективізації, проведення культурної революції. У 1930 році комсомол взяв шефство над всенавчанням, виступив ініціатором створення дворічних вечірніх шкіл для малограмотних.
На той час до складу комсомолу могли увійти юнаки та дівчата віком від 14 до 28 років. Створювалися організації на підприємствах, у колгоспах, навчальних закладах, установах та частинах Радянської армії та флоту. Комсомольці були активними учасниками Громадянської війни 1918-1920 років у лавах Червоної Армії.
Комсомол — скорочення від комуністичної спілки молоді. Члени комсомолу називаються комсомольцями. Скорочення комсомол застосовується до молодіжних організацій комуністичної спрямованості, серед яких: Всесоюзна ленінська комуністична спілка молоді
29 жовтня 1918 року – День народження комсомолу. Повна назва – Всесоюзна Ленінська Комуністична Спілка Молоді (ВЛКСМ), а в народі – просто комсомол. Він уже давно припинив своє існування, але для багатьох у нашій країні – це, як і раніше, один із улюблених святкових днів.