Також для знебарвлення волосся застосовували й інший спосіб: використовували таблетки перекису 32% з аптек, розколоті в порошок, мило, натерте на тертці та воду. Після цього волосся ставало жорстким, сухим і ламким. Іноді навіть траплялися випадки, коли дівчата отримували хімічні опіки шкіри голови.

знебарвлювали волосся за допомогою вапняної води (різновид луги). Волосся набували сліпуче-білий колір. До того ж кельти фарбували обличчя блакитною фарбою для залякування ворогів на полі бою. Треба думати, що в поєднанні з вибіленим вапном волоссям такий make-up справляв належний ефект.

Базовими речовинами для знебарвлення є перекис водню та персульфати. Окислювач містить перекис водню, що лежить в основі процесу освітлення волосся. Саме вона відповідає за окислення меланіну. Вступаючи у реакцію з іншими речовинами, перекис розпадається на воду та активний кисень.

V – XVI століття Середньовіччя жінки фарбували волосся за допомогою хни, шафрану, яєць, соку лимона, ромашки, а пшеничне борошно використовувалося як пудру для надання світлих відтінків перукам.