Сніжинка окремий сніговий або крижаний кристал, що випадає з хмар у вигляді атмосферних опадів з розмірами від часток до кількох міліметрів. Їх формування в атмосфері пов'язане з процесами конденсації та кристалізації з повітря водяної пари.

Сніжинка – Це монокристал льоду (kristallos – лід). Шестикутна симетрія сніжинок залежить від структури кристалічних ґрат льоду. Будова молекули Н2О можна подати у вигляді піраміди з трикутною основою, в центрі якої знаходиться кисень, у двох вершинах — воднем.

Сніжинка — це всього лише кристал льоду. Кристалічна структура льоду має гексагональну (тобто шестикутну) симетрію, проявом якої є шестикутна форма сніжинок. Така сама структура, як у льоду, відома для гексагонального алмазу — лонсдейліту.

Сніжинка — це кристал льоду, який зазвичай має форму 6-вугільних пластинок або 6-променевих зірочок. Зароджуються вони у хмарах, при температурі нижче -15 градусів, коли водяна пара переходить у твердий стан. Основою для їх зростання виступають порошинки, що витають у повітрі.