Чому аксолотлі не дорослішають? Тому що їм це не вигідно, стверджує найпопулярніша гіпотеза. Жаби та саламандри змушені виходити на сушу, так як дрібні водоймища, в які вони відкладають ікру, меліють і пересихають.

Якщо переселити аксолотля у більш сухий та прохолодний клімат або знизити рівень води при домашньому розведенні, він перетворюється на дорослу амбістому. Перетворення аксолотля в амбістому можна викликати також додаванням до їжі або ін'єкцією гормону тироксину.

У віці 24 дні середня довжина – 4 см (найбільші до 4,7 см). Задні кінцівки практично сформовані. У 43 дні найбільші особини виростають до 7,2 см, у 59 днів – 10,5 см. Довжина підлітків аксолотлів, що досягли 85 днів, коливається від 12,5 до 14 см.

У цих личинок добре розвинена щитовидна залоза, але вона зазвичай не виробляє достатньо індукуючого метаморфози гормону тироксину. Однак, якщо переселити аксолотля в сухе і прохолодне середовище або знизити рівень води при домашньому розведенні, він перетворюється у дорослу амбістому.