Латинська назва французької провінції Артуа – Артезіум (Artesium), у цій провінції такі води використовувалися з 12 століття. Саме тому цей тип природної води отримав загальноприйняту назву – Артезіанські води.

Артезіанська вода подається зі свердловини, водопровідна вода – Береться зазвичай з відкритих водойм і очищається. Артезіанська вода найчастіше насичена фтором, залізом, магнієм і кальцієм, звичайною водопровідний воді мінералів набагато менше. До речі, тому артезіанська вода може давати осад під час кип'ятіння.

Лікарі вважають артезіанську воду самої чистою та безпечною, тому що в ній відсутні бактерії та віруси. При цьому вона містить хімічні компоненти та солі, які можуть значно перевищувати затверджені показники. Користь та шкода води з артезіанської свердловини безпосередньо залежить від її складу.

Артезіанські води (від Artesium, латинського назви французької провінції Артуа, де ці води використовувалися з XII століття) – напірні підземні води, ув'язнені у водоносних пластах гірських порід між водостійкими шарами.