Причинами больового синдрому в нічний час можуть бути порушення у роботі міокарда, судин, багатьох внутрішніх органів, що знаходяться у грудному відділі, а також патології шийних та грудних хребців, кісток, нервів, м'язів або суглобів.
Зв'язок фізичного навантаження та нападу стенокардії очевидний. У відповідь на навантаження пульс стає частіше, серцеві судини стискаються. серце отримує менше крові, а з нею кисню, про що сигналізує появою стискаюче-тискної болі у грудях.
Можливі болі в області серця в спокої, які мають позасерцеве походження, але симулюють кардіальну патологію Це можуть бути проблеми з легенями (тромбоемболія гілок легеневої артерії, пневмонія, рак) або ураження міжреберних м'язів, реберних хрящів (костохондрит), остеохондроз.
Болі в серце можуть іррадіювати (віддавати) у нижню щелепу, під лопатку, у ліву верхню кінцівку (рідше – у праву), праве/ліве підребер'я. При невралгії болю можуть віддавати у спину, під лопатку, у поперек. Відрізняється характер болі. При міжреберній невралгії болю раптові, колючі, гострі, різкі.