Прискорення вільного падіння у спрощеному вигляді можна розрахувати за формулою g = F m , яка виходить з формули F = m ⋅ g , де \(F\) – сила тяжіння або вага тіла в стані спокою або рівномірного прямолінійного руху, \(m\) – маса тіла, яке притягує планета, \(g\) – прискорення вільного падіння.
Прискорення вільного падіння Землі g (зазвичай вимовляється як «ж») варіюється від 9,780 м/с на екваторі до 9,82 м/с на полюсах. Стандартне («нормальне») значення, прийняте під час побудови систем одиниць, становить 9,80665 м/с².
G = 6,67430(15)⋅10−11 м3·с−2·кг−1, або Н·м²·кг−2. Гравітаційна стала є основою для переведення інших фізичних та астрономічних величин, таких, наприклад, як маси планет у Всесвіті, включаючи Землю, а також інших космічних тіл, у традиційні одиниці виміру, наприклад, кілограми.
У фізики G – Гравітаційна постійна та енергія Гіббса, g – одиниця прискорення, викликаного гравітацією, а також множник Ланде (або g-Фактор) та метрика простору-часу, g – Глюон, елементарна безмасова частка.