про те, що фосфор набирає світло в себе, а потім його віддає – це помилка, насправді ж фосфор окислюється киснем повітря вже за кімнатної температури і світиться блідо-зеленим світлом.

Відповідь чи рішення1. Білий фосфор реагує з киснем для утворення світла, реакція між P4 у газовому стані та кисні. Але білий фосфор випромінює слабке світіння при впливі кисню на кисневу кислоту хімічної реакції, що відбувається на її поверхні, тільки якщо в темряві є кисень.

Світло падає на фосфор, цим приводячи в дію електрони. Вони починають активно рухатися під впливом світла, внаслідок чого фосфор починає світитись. Навіть діти знають, що треба тримати виріб з фосфору під світлом якийсь час. Тоді енергія накопичується і фосфор світитиметься.

Білий фосфор перетворюється в червоний на світлі або за тривалого нагрівання без доступу повітря. Червоний фосфор при сильному нагріванні та охолодженні парів перетворюється на білий. Хімічні властивості різних алотропних модифікацій фосфору схожі. Білий фосфор більш активний і входить у реакції легше.