Ганді за його дії часто садили у в'язницю, іноді на роки, але він досяг мети в 1947 році, коли Індія здобула незалежність від Британії. З великої поваги до нього зараз його називають Махатмою, що означає "велика душа".
Індіра взяла його прізвище, при цьому Фероз Ганді не перебував у будь-якій спорідненості з іншим знаменитим індійським політиком на прізвище Ганді — Махатмою Ганді. Вже у вересні 1942 року подружжя було заарештовано, Індіра Ганді пробула у в'язниці до травня 1943 року.
Центральна ідея гандизму – ідеал ахімси, що проявляється в не заподіянні шкоди живим істотам і абсолютному ненасильстві. Основні принципи: досягнення незалежності мирними, ненасильницькими засобами, шляхом залучення до боротьби широких народних мас (Сатьяграха);
Гопал Годзе було заарештовано лише 5 лютого. Пізніше його засудили до 18 років позбавлення волі, вийшовши з ув'язнення лише у жовтні 1964 року. Через місяць його знову заарештували і більше року провів у в'язниці. Наприкінці 1965 року він остаточно звільнився і жив переважно в Пуні до кінця своїх днів.