Впалі груди частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок, у співвідношенні 6:1 Впалі груди може поєднуватися з іншими вродженими аномаліями, включаючи аномалії діафрагми. У 2% пацієнтів, запалі груди пов'язані з вродженими аномаліями серця. У пацієнтів з характерним габітусом тіла можна припустити діагноз синдром Марфана.
Що провокує таку особливість розвитку, як лійкоподібна грудна клітка? Це неправильне формування в період внутрішньоутробного розвитку сполучної та хрящової тканини у передній частині грудної клітини. Непомітна у новонародженого, ця патологія може погіршуватись у міру дорослішання пацієнта.
До причин виникнення придбаних деформацій відносять різні захворювання (рахіт, сколіоз, хронічні захворювання легень, туберкульоз кісток), травми, опіки, що виникають в області грудної клітки. При порушенні формування кісткових структур можуть виникати найважчі форми деформацій.
Воронкоподібна грудна клітина (pectus excavatum, запалі груди, увігнута груди, «груди шевця», ВДГК) – це уроджена патологія розвитку, що характеризується западінням переднього відділу грудей та ребер з різними варіаціями за формою та глибиною.