Причини появи оксалатів у сечі можуть бути викликані недостатньою кількістю вітаміну В6 або від надлишку в організмі вітаміну С. Захворювання, при якому солі оксалату кальцію відкладаються у тканинах тіла людини, викликаючи запальні та склеротичні зміни в них, називається гіпероксалурією.

Можна додавати до раціону сечогінний трав'яний чай у невеликих кількостях. Такі властивості мають корінь імбиру, листя берези, меліса і м'ята, квітки чорної бузини, вербена – ці рослини мають властивість підвищувати розчинність оксалатів у сечі, тим самим покращують їх виведення.

Поява оксалатних каміння пов'язане з надмірним споживанням різних цитрусових, солодощів, особливо шоколаду, а також кави, чаю, буряків та чорної смородини. Причиною утворення таких каменів може стати порушення обміну кальцію в організмі. Обмін кальцію, своєю чергою, тісно пов'язані з вітаміном D.

Навіщо визначають рівень оксалатів у добовому сечі? Визначення рівня оксалатів у добовому сечі використовують для виявлення ризику утворення каменів у нирках, для діагностики первинної та вторинної гіпероксалурії – підвищеного виділення оксалатів із сечею.