На задніх лапках качконоса є спеціальні шпори. З моменту вилуплення з яйця вони є як у самців, так і у самок, але в міру дорослішання у самок шпори зникають, а у самців залишаються. Шпори пов'язані з отруйною залозою, розташованою в області крижів..May 1, 2019

Отрута качконоса Качконіс – одне з небагатьох отруйних ссавців (поряд з деякими землерийками і щілізубами, а також товстими лорі – єдиним родом відомих отруйних приматів), що мають токсичну слину. У молодих качконосів обох статей на задніх лапах знаходяться зачатки рогових шпор.

У самців ці шпори розвиваються в порожнисті ороговілі структури, сполучені протокою з отруйною залозою в області стегна, які виділяють. отрута, що виробляється тільки в період розмноження, що підтверджує гіпотезу про те, що отрута використовується для конкуренції за самок, а чи не для захисту.

Австралійська качконіс, схожий на бобра та качку, часто вважається самим дивним ссавцям у світі. У нього є безліч незвичайних характеристик: він відкладає яйця замість того, щоб народжувати дітей, потіє молоком, має отруйні шпори та 10 статевих хромосом.