На більшість із нас кофеїн діє як блокатор рецепторів, що гальмують нервову систему. Тому, випивши філіжанку кави, ми «розганяємо» свою нервову систему, запускаючи механізм її стимуляції. Але у деяких людей (і це зумовлено генетично) рецептори, відповідальні за сприйняття кофеїну, перестають працювати.

Перш ніж засинати, випийте чашку каваадже його дія настає не відразу. Напою потрібен час, щоб дійти до шлунка та засвоїтися. Тільки після цього кофеїн почне блокувати рецептори аденозину – тієї самої речовини, через яку вас хилить у сон. Це відбувається якраз через 20 хвилин.

Під час обробки від зерна відокремлюють оболонку – кофеїнову складову. Ця частина йде на медичні препарати, які містять кофеїн (цитрамон, аскофен та ін.). А у виробництво розчинного кава потрапляє лише ядро. У будь-якому обробленому кава всього 5-10% оболонки, тому він і не бадьорить.

Щоб почуватися бадьорим протягом 2 годин, знадобиться 350-400 мл кава. Однак, якщо випивати цю кількість слід з інтервалом о 3 годині, щоб не нашкодити організму, тоді бадьорість супроводжуватиме людину аж до глибокої ночі.