Стрес цілком може змусити кицьку кинути власних дітей. Наприклад, зайва увага до кішки під час пологів або постійні візити сторонніх до гнізда, де мама з новонародженими кошенятами викликають у тварини зайву тривожність і можуть спровокувати нетипову поведінку.
До відмови від потомства може призвести неправильне і невчасне втручання людини у процес пологів. При спробах перенести кішку і кошенят, перестелити підстилку в гнізді, при направленні яскравого світла на кішку або її потомство порушується баланс запахів; кішка відкидає кошенят, на яких залишився запах людини
Причини відмови годувати кошенят Погане харчування в період вагітності, захворювання призводять до виснаження тварини. У кішки включається інстинкт самозбереження – вижити, щоб ще принести приплід. Ранні пологи. До року підліток не сформований фізіологічно та психічно.
До 12 тижнів хороша мама-кішка дає кошеняті все, що потрібно (молоко, корисні навички), і з цього віку кошеня може жити самостійно у новій родині. Якщо потреби у розлуці немає, кішка продовжує жити разом із дітьми приблизно доти, доки їм не виповниться півроку.