Коли людина закохується, першими відгукуються надниркові залози. Вони починають виробляти гормони пристрасті та страху. Побачивши об'єкт любові завдяки адреналіну, частішає серцебиття, прискорюється кровотік. Гормон кортизол збільшує у підшлунковій залозі вироблення глюкози, подаючи організму більше енергії. 31 березня 2014

Симптоми кохання схожі на хворобливий стан: потіючі долоні, втрата апетиту, ейфорія, рум'янець на обличчі та прискорене серцебиття. Кохання проходить через кілька стадій – кожна з них залежить від певних хімічних елементів, які запускають в організмі відповідні реакції.

Що відрізняє кохання від закоханості Закоханість зазвичай виникає одночасно і найяскравіше відчувається на початку знайомства та стосунків. Любов, своєю чергою, розвивається поступово. Вона вимагає від обох партнерів певних зусиль та відданості один одному.

Що відбувається в мозку закоханої людини? Коли людина закохується, активізується крихітна частина мозку – вентральна тегментальна область. У ній утворюється гормон дофамін – природний стимулятор, який мотивує отримати найцінніший у житті приз: сподобався людини.