Причинами виникнення косоокості можуть бути: наявність того чи іншого оптичного дефекту (розфокусування) органу зору дитининаприклад, при далекозорості у дітей; різні інтоксикації (отруєння) плода під час вагітності; тяжкі інфекційні захворювання дитини (наприклад скарлатина, дифтерія та ін.);

Воно спричинене порушенням бінокулярного зору. Коли ми з вами дивимось на предмет двома очима, ми бачимо не два предмети, а один, тому що мозок зливає зображення з сітківок обох око в одну картинку. Якщо формування бінокулярного зору порушується, у дитини виникає косоокість.

Найчастіше лікування дитячого косоокість відбувається за допомогою оклюзії (закривання) здорового ока та спеціальних навантажень на косить, при цьому регулярно перевіряють гостроту зору. Найчастіше призначають окуляри із біфокальними, призматичними лінзами, лінзами Френеля.

Найчастіше у новонароджених косоокість – це тимчасове явище, оскільки діти не відразу навчаються керувати м'язами очей. Коли м'язи приходять у тонус, то косоокість проходитьзазвичай нормою вважається період до 4 місяців.