Найбільш ймовірною причиною появи на поверхні КЛ каламутних плям є білкові та ліпідні (жирові) відкладення. Вони покривають поверхню лінз як плівка, проникають у структуру матеріалу, через що втрачається прозорість оптики, а в людини з'являється відчуття нечіткості зору.

Вони непомітні оку, але дуже підступні. Частинки лінзи, які залишаються на оці, – це стороннє тіло.За якими ознаками можна припустити, що термін носіння лінзи добіг кінця:

  1. постійне почервоніння очей;
  2. "пісок" в очах;
  3. відчутне моргання;
  4. дискомфорт в очах наприкінці дня.

Мутність в очах у лінзах коли не моргаєш виникає саме через пересихання контактних лінз. Що робити при каламутності пов'язаної з підсихання лінз? Для прозорості та усунення каламутності лінз, а також зволоження очей, і усунення больових відчуттів, необхідно закапати спеціальні зволожуючі краплі для очей.

Якщо ліміт лінзи значно перевищений, у тому числі її залишили у вічі на ніч, матеріал легко пересихає. Це супроводжується відчуттям сухості та суттєвого дискомфорту. Матеріал зрештою через дефіцит вологи злипається і при спробі роз'єднання відбувається розрив.