Ще зі шкільної лави відомо, що полюси магнітів з різними зарядами мають особливість притягуватися один до одного. Саме цим і пояснюється той факт, що стрілка компасу спрямована на північ.

Магнітні Полюси Землі розташовані з точністю до навпаки по відношенню до географічних (знаходяться близько, але не збігаються). На Півночі знаходиться південний магнітний полюс, на Півдні північний. Тому північний кінець стрілки компаса вказує на південний магнітний полюс.

Оскільки звертається до півночі кінець стрілки назвали північним полюсом, а притягуються різноіменні полюси, то поблизу північного географічного полюса Землі знаходиться південний магнітний. Іншими словами, магнітне поле Землі має напрямок з південь на північ (Рис. 5.5).

Стрілка компасу – це теж магніт. Згідно з відомим зі шкільної лави правилом магнетизму, різноманітні магнітні полюси притягуються один до одного. Найчастіше той кінець стрілки компасу, що притягується до північного магнітного полюса Землі, забарвлений у синій колір, а той, що до південного, – у червоний колір.