Чому медуз відносять до типу кишковопорожнинних.: медузи мають ознаки кишковопорожнинних-двошарова будова тіла, між ними в -во мезоглія, радіальна симетрія, внутрішньоклітинне і внутрішньопорожнинне травлення, наявність стрікальних клітин, дифузна нервова система.May 26, 2022
Кишковопорожнинні, або радіальні тварини (лат. Coelenterata, Radiata) – група багатоклітинних безхребетних тварин. Зазвичай під цією назвою об'єднують два сучасні типи: стріляючих (Cnidaria) і гребенів (Ctenophora).
У поліпів рот знаходиться на вершині гідранту або в центрі ротового диска, а у медуз – у центрі нижньої (увігнутої) сторони парасольки на кінці виступаючого хоботка – рукоятки. У коралових поліпів травна порожнина розділена поздовжніми перегородками на кілька відсіків, а у медуз вона є т.
Характерною особливістю кишковопорожнинних є наявність в ектодермі кліток, що використовуються для затримання видобутку та захисту від нападу хижаків. Ці клітини містять капсулу з отрутою і згорнуту жалюгідну нитку, яка викидається при дотику до чутливої волоски.