Смакові відчуття змінюються або навіть повністю зникають при пошкодженні нервів та центрів головного мозку, що належать до смакового аналізатора. Варто сказати, що зміна смакового сприйняття може спостерігатися за психічних розладів.

Чим старшою стає людина, тим більше виражені для неї терпкі та різкі смаки: це пов'язано, за свідченням вчених зі Стокгольмського університету медицини, з пригніченням смакових рецепторів, яким потрібне все сильніше роздратування, щоб «достукатися» до нейромедіаторів, які дають нам задоволення.

У цій статті ми розповідаємо про дослідження мультисенсорного сприйняття. Ще під час уроків біології нам розповідали, що у сприйняття смаку впливають тільки рецептори мови та нюху. Проте вчені дійшли висновку, що на смакові враження впливають та інші органи почуттів – зір, слух, нюх та дотик.

З віком кількість смакових рецепторів зменшується, а чутливість до різних смаків помітно знижується до 60 років. Крім того, з віком слини виділяється все менше – це може спричинити сухість у роті та вплинути на смакові відчуття. Нюх також може погіршитися, особливо після 70 років.