Однією з найпоширеніших причин збільшення залози є наявність каменю в залізі або в її протоці. Іноді слинні камені блокують протоки, що ускладнює надходження слини в ротову порожнину. Слина накопичується в залозі, що викликає біль і набряк.

Причини виникнення запального процесу в слинних залози дуже різноманітні. Він може бути зумовлений інфекцією. Зустрічаються бактеріальні, грибкові та вірусні інфекції, здатні викликати сіалоаденіт. До групи ризику розвитку захворювання входять особи, часто схильні до застуди, ангіні, кон'юнктивіту.

Лікування гострого сіалоаденіту полягає у застосуванні спеціальних лікарських препаратів, що посилюють виділення. слинний рідини. У лікуванні сіалоаденіту важливе місце займають фізіотерапевтичні процедури, особливо ультрависокочастотна терапія (УВЧ) та лазерна фізіотерапія.

Зазвичай це проявляється її почервонінням, опухлістю та больовими відчуттями при відкриванні рота. Хворий навіть сам може промацати крізь шкіру нижче вуха хворобливу припухлість. Сіаладеніт – це запальний процес у слинної залози, який може виникати внаслідок потрапляння до неї патогенних мікроорганізмів