Основний сенс казки в тому, що ніколи не варто переоцінювати свої сили. Якщо ти вважаєш себе розумнішим за інших, то це неминуче приведе тебе до біди. У житті завжди може знайтися той, хто розумніший і хитріший за тебе. Звідси випливає така думка: самовпевненість і зазнайство до добра не доводять.

Казка про Колобку вчить дітей, що брехливі компліменти можуть спричинити біду. Не завжди слова виявляються правдою, а ті, кого вважали друзями, можуть виявитися страшними ворогами. Довіра до незнайомців та малознайомих людей може призвести до катастрофічних наслідків.

Герою російською казки Колобку виповнилося 500 років. Ювілейну дату відзначили із розмахом. Шанувальники завалили іменинника подарунками.

Якось старий попросив стару спекти йому колобок (круглий хліб). Борошно у людей похилого віку скінчилося. Стара сміла залишки, замісила їх на сметані, спекла колобок і поставила на віконце остигати. Колобок полежав трохи, потім раптом ожив, зіскочив з вікна, викотився з хати і покотився за браму.