Тепер про те, чомуповітря не вистачає». Найчастіше це відбувається тому, що видих ви робите не до кінця, тобто після кожного видиху залишаєте трохи повітря у легенях, і вже через кілька дихальних циклів він «накопичується» і виникає це відчуття, коли ви хочете взяти повітря, але не можете.
Коли ви пливете у діагональному положенні, то на вас діє сила зустрічного опору. Тому потрібно буде вдвічі більше зусиль для того, щоб просунутися вперед. А коли потрібно більше зусиль, то й кисню потрібно більше. І через це збивається подих.
Активні шумні вдихи над водою із різким видихом у воду. Вдихи мають бути швидкими та короткими. Ваші легені стискаються через тиск води. Під час водних вправ Ваша продуктивність дихання скорочується до 75% і Ваше тіло намагатиметься компенсувати це.
Вдихніть швидко через рот, так, щоб голова могла якнайшвидше повернутися під воду. Видих відбувається одночасно через рот і ніс, як тільки ваша голова входить у воду. Видихайте довго протягом усього часу, поки ви пливете під водою. Вдих та видих виконуються при кожному гребку.