Причому новонароджені діти кричать як часто, а й з численними інтонаціями. Адже до того, як малюк навчиться вдягати свої відчуття та бажання в слова, тільки за допомогою плачу він може висловити страх, біль, голод, втому, а в деяких випадках – і радість.

Гучний, як би призовний плач — частіше голод і брудна білизна Плач призовний — відкриті очі, крики з перервами — дитина злякана, кличе, шукає когось поруч Плач, що переривається позіханням, напружений, що переходить у стогнання — не може заснути, стогін — як заспокійлива пісня самому собі

Плач чи кректання уві сні – це норма. Дослідження показують, що така реакція виникає через сновидіння. Крім того, малюки в такий спосіб перевіряють наявність батьків поруч, інстинктивно шукає Ваш захист та підтримку. І якщо не знаходить її, то починає плакати по справжньому.

Зазвичай діти плачуть протягом години щодня протягом перших кількох тижнів. У віці близько шести тижнів ваша дитина може плакати до двох годин на день, а з восьми тижнів – знову приблизно одну годину на день.