Новонароджене кошеня перші 3 тижні свого життя повністю знаходиться під опікою матері-кішки. Вона вилизує його язиком, масажуючи органи травлення, стимулює процес випорожнення. Кішка очищає кошеня від забруднень та сторонніх запахів язиком, створюючи видимість того, що він зовсім і не ходить до туалету.

Перші 2-3 тижні життя малюки не здатні ходити до туалету самостійно. Процес сечовипускання та дефекації відбувається при стимуляції. Стимулом служить вилизування матір'ю області промежини та живота або масаж живота, статевих органів та анального отвору вологим ватним диском власником.

Якщо кошеня не ходить по великому більше 5-ти днів, навіть звикнувши до нового місця та їжі, то причиною проблем зі стільцем може бути запор. Промацавши живіт вихованця, можна визначити наявність здуття живота, яким зазвичай супроводжується запор. Ознакою запору є і хворобливий процес дефекації у вихованця.

Як привчити кошеня до лотка

  1. Покажіть йому лотки відразу ж, як тільки він з'явиться у вас у квартирі, посадивши його в них і дозволивши обнюхати та оглянути їх. …
  2. Посадіть малюка в один з лотків відразу після їжі або після того, як він прокинеться. …
  3. Винагороджуйте його щоразу, як побачите, що він користувався лотком.