Самотність властиво підлітковому віку, саме в цьому віці відбувається перехід на нову самосвідомість: у дитини розвивається емоційна та пізнавальна сфера, вона починає розуміти себе, свою унікальність і своє місце в цьому світі відбувається збагачення внутрішнього світу підлітка.Jun 24, 2014
Відбуваються зміни у фізіології, які спричиняють зміни у відчуттях. Починає змінюватись голос, форми тіла, шкірні покриви, настрій. Все це впливає на уявлення себе. Звикаючи до нового образу, підлітки не розуміють, що відбувається з ними, і проектують це нерозуміння на оточуючих.
Вважається, що тимчасове самотність може бути пов'язано скоріше з умовами життя: хвороба, розлучення, переїзд, а хронічне – з особливостями характеру, які важко змінити. Такі люди в принципі схильні відчувати постійне відчуття самотності, Часто – поза зв'язком з наявністю соціальних контактів.
Як психогенний фактор самотність впливає на психіку людини і викликає появу гострих емоційних реакцій (у т. ч. тяжких переживань, тривожності, депресії, деперсоналізації, галюцинацій), зміна свідомості та самосвідомості, індивідуальних та особистісних особливостей людини.