У Чехословаччині саме етнічні (а точніше конфлікт національних еліт, а не населення — згідно з опитуванням), а не суто економічні, причини призвели до розпаду держави. Міжетнічні проблеми (у незрівнянно менших масштабах, ніж у СРСР) дестабілізували економічну ситуацію у країні й сприяли її розпаду.
Розпад Чехословаччини (1993) Падіння комуністичного режиму 1989 року призвело до посилення тенденцій політичного розмежування Чехії та Словаччини. Посткомуністичні еліти обох частин держави взяли курс на незалежність. 1990 року розгорілася так звана «дефісна війна».
82 роки тому, 1 жовтня 1938 року, частини вермахту вступили до Судетської області Чехословаччини. А за добу до цього, в останню ніч вересня 1938 року, відбулася сумнозвісна Мюнхенська змова. Великобританія та Франція підтримали розділ Чехословаччини.
У 1938 році Гітлер здійснив "аншлюс", включивши до складу Німеччини свою батьківщину – Австрію. Незабаром він пригрозив вторгненням Чехословаччини, нібито перейнявшись проблемою дискримінації судетських німців.