Це пояснюється тим, що годинник організму розходиться з географічними при перетині часових поясів. Така ситуація відбувається через зміну тривалості світлового дня та ночі, що стає причиною порушення звичного ритму сну, харчування, температури тіла та вироблення гормонів.

Будь-яка авіаподорож – це завжди обмеження рухливості. При тривалому сидінні навантаження на нижню частину тіла стає сильнішим за звичайне, а також уповільнюється кровообіг у ногах, звужуються судини, ноги можуть набрякати і хворіти. Високий під час перельоту ризик венозного тромбозу, закупорки вен кров'яними згустками.

Джетла́г (англ. jet lag: jet «реактивний літак» + lag «запізнення»), синдром зміни часового поясу — неузгодженість циркадного ритму людини з добовим природним ритмом, викликане швидкою зміною часових поясів при перельоті.

Якщо після Авіаперельоту на захід ви відчуваєте втому і сонливість, трохи подрімайте, щоб зменшити «тиск сну», але не спіть довго. Щоб підбадьоритися, можна використовувати кофеїновмісні напої, фізичну активність на свіжому повітрі або холодний/контрастний душ.