А піна навпаки накриває рідину, що горить, зверху, тим самим припиняючи доступ кисню (повітря) необхідного для горіння. Саме тому повітряно-механічну піну застосовують при гасінні легкозаймистих та горючих рідин.

Шар піни перешкоджає попаданню кисню (без якого процес горіння неможливий) до осередку займання. Охолодження осередку займання. Вода, що входить до складу піниє речовиною з дуже високою теплоємністю.

Піну можна використовувати для гасіння горючих рідин (легкозаймисті). Крім того, її можна використовувати і у застосуванні до твердих паливних матеріалів. Виняток становлять лише речовини, що вступають з водою у взаємодію. До них відносять, наприклад, карбід кальцію, лужні та лужноземельні метали.

Піни широко використовуються для гасіння пожеж на промислових підприємствах, складах, нафтосховищах, на транспорті і т.д. Піни являють собою дисперсні системи, що складаються з бульбашок газу, оточених плівками рідини, що й характеризуються відносною агрегатною та термодинамічною нестійкістю.