Ще важливо знати, що птахи відчувають електромагнітне поле, тому не сідають на високовольтні лінії, що знаходяться під напругою близько 500 кВ. Це чуття забезпечує їм додатковий захист від поразки. Тому птахи можуть безпечно сидіти на високовольтних лініях.

Чому птахів, що сидять на високовольтних дротах, не б'є струмом? Все просто: між місцями, де птах стосується дроту, майже ні різниці потенціалів. Сівши на провід, птах набуває потенціалу дроту — і тільки; струму з тіла птахи, оточеного повітрям, нікуди текти, окрім як назад у провід.

Повітря є гарним діелектриком, а тому між ним, проводами та пернатим не виникає електричного потенціалу ні при прольоті повз, ні у момент торкання. Варто птахові сісти на дріт, Електрична картина в її тілі змінюється, але вона цього не відчуває.

Можна сказати, що різниця потенціалів настільки мала, начебто птах сидить в одній точці дроту. Тому її власне і не б'є струмом. Найчастіше пернаті гинуть, коли одночасно стосуються фазного дроту та металевої траверси, яка заземлена та кріпиться до опори ЛЕП.