Небезпечна самота вдвічі підвищує ризик розвитку захворювань та передчасної смерті. Відчуття знедоленості впливає на смертність так само або навіть більше, ніж куріння, стрес, надмірна вага та високий кров'яний тиск.

Як психогенний фактор самотність впливає на психіку людини та викликає появу гострих емоційних реакцій (у т. ч. тяжких переживань, тривожності, депресії, деперсоналізації, галюцинацій), зміна свідомості та самосвідомості, індивідуальних та особистісних особливостей людини.

Самотність обертається серйозною загрозою здоров'ю населення. Дослідження показують, що соціальна ізоляція послаблює імунну систему, загострює запальні та інші патологічні процеси, пов'язані з широким набором захворювань, включаючи захворювання серцево-судинної системи та діабет.

Одинак ​​погіршує імунітет, кажуть американські лікарі. Справа в тому, що лейкоцити в крові одиноких схильні до запалень і гірше реагують на віруси. Чим довше людина одна, тим гірше працюють клітини імунної системи. А ще самотні люди на 15% частіше хворіють на різні види раку.