Кабачки віддають перевагу місцям з нейтральним або помірно лужним грунтом з рівнем рН 6-6,8. Якщо ґрунт, в який їх посадили, відрізняється високою кислотністю, то зав'язей вони можуть і не дати. Для того щоб знизити кислотність ґрунту, можна використовувати доломітове борошно або золу (0,5 кг на 1 кв.

Багато городників взяли собі за правило поливати кабачки борною кислотою, як тільки починається цвітіння. Бор стимулює утворення більшої кількості кольорів та збільшує кількість зав'язей.

Для отримання справді великого врожаю кабачки вимагають підживлення. За сезон кабачки підгодовують щонайменше три рази. На 10-й день після висадки розсади роблять азотне підживлення. Це може бути трав'яний настій, розведений водою у пропорції 1:10.

Перегодовування кабачків азотними добривами призводить до того, що рослини починають інтенсивно набирати листяну масу, «жирують» і перестають формувати жіночі квіти. Для виправлення ситуації внесення азоту повністю припиняють і підгодовують кущі зольним настоєм чи фосфорно-калійними комплексами.