Потужні ракети похило до Землі закинули супутників на величезну висоту і розігнали їх там до колосальної швидкості (8 кілометрів на секунду). Супутникам летіти по прямій лінії, за інерцією, але сила земного тяжіння, як невидима мотузка, змінює напрямок їхнього польоту, не дає відлетіти від Землі.

Супутник, що знаходиться на геостаціонарній орбіті, нерухомий щодо поверхні Землі, тому його місцезнаходження на орбіті називається точкою стояння. В результаті зорієнтована на супутник і нерухомо закріплена спрямована антена може зберігати постійний зв'язок із цим супутником тривалий час.

Завдяки тому що ракета постійно повертається у напрямку руху, гравітаційний розворот дозволяє мінімізувати гравітаційні та аеродинамічні втрати, витрати на зміну напрямку руху, а також поперечні навантаження на апарат.

Штучний супутник Землі (ІСЗ) – космічний літальний апарат, що обертається навколо Землі з геоцентричної орбіти. Для руху по орбіті навколо Землі апарат повинен мати початкову швидкість, рівну або більшу за першу космічну швидкість. Польоти ШСЗ виконуються на висотах до кількох сотень тисяч кілометрів.