У положенні сидячи без опори, навантаження на поперековий відділ хребта більше, ніж у положенні стоячи з прямою спиною, оскільки у сидячому положенні розслабляються м'язи, що утримують поперековий вигин, і все пасивне навантаження падає на поперековий відділ хребта.

Найбільша навантаження на міжхребцеві диски посідає становище сидячи. Намагайтеся менше перебувати у сидячому положенні. Особливо постарайтеся максимально обмежити час перебування у вимушеній позі згинання у положенні сидячи!

Як не дивно, але в сидячому положенні навантаження на хребет більше, ніж при стоянні, а якщо сидіти, нахилившись вперед (часте положення перед комп'ютером), то навантаження стає екстремальною. Причина в тому, що в такій позі краї хребців стуляються і тиснуть на міжхребцевий диск в 11 разів сильніше, ніж зазвичай.

Яке навантаження витримує хребет? Хребці дуже міцні. В експерименті тіло поперекового хребця витримує мах вага – 1300 кг осьового навантаження, а міжхребцевий диск – 450 кг. Хребет можна як систему гідравлічних амортизаторів.