Цікаво, до якої клітини дістанетеся ви? У стародавніх шахах це була постать, що зображує бойового слона з наїзником. Її назву на Русі переклали дослівно, вийшло "слон". Але в Європі назва нікому невідомої тварини "слона" (перською "філ") перетворилася на "блазна" ("фул").

Саме назва шахового слона «каже» про те, що гра шахи народилася Сході. У Росії це слово – назва фігури – прижилося тому, що наші перекладачі точно переклали назву шахових фігур. Арабською ФІЛ – слон.

Зі словника Даля дізнаємося, що, виявляється, навпаки, слоном у давнину називали будь-яка важка, незграбна тварина, яка «слоном тиняється по лісах». Слонити ж, або сланувати означало «затуляти, затуляти». Існувала також версія, згідно з якою слона назвали так нібито тому, що він спить, притуляючись до дерева.

Слон приблизно еквівалентний коневі. Ближче до ендшпілю, якщо пішаки на обох сторонах дошки, слон стає сильнішим за коня, але кінь трохи сильніший, якщо пішаки тільки на одній стороні. Король з двома різнопільними слонами або зі слоном і конем може поставити матюка королю суперника.