На відміну від здорової шкіри, сполучна тканина (її можна назвати "мертвою тканиною") не має потових та сальних залоз, волосяних фолікул та клітин меланіну, які відповідають за пігментацію. (Саме тому рубці ніколи не засмагають).
Чому шрами не засмагають Будь-який рубець – травма епідермісу, яка затягується організмом в «аварійному» режимі, тому шкіра в цьому місці грубіша, ніж на здорових ділянках. Крім того, сполучні тканини шраму не мають меланоцитів – клітин, що стимулюють вироблення меланіну.
Змінити колір шраму можна з допомогою лазерної терапії. Менш помітним можна зробити будь-хто шрам, використовуючи народні засоби. Наприклад, сік лимона може знебарвити шрам, зробивши його менш виразним. Кожен організм має індивідуальні властивості, тому лікування потрібно підбирати, спираючись на них.
Ця фаза починається приблизно з 4 тижня і триває близько 1 року. Кількість клітинних елементів та судин у рубцевій тканині суттєво зменшується. Рубець поступово світлішає і стає малопомітним. Рана остаточно заповнюється сполучною тканиною та епітелієм.