Обійми покращують відносини. Це ближчий і глибокий рівень зв'язку, якого не можна досягти у розмові. По-друге, фізичний дотик сприяє виділенню “гормону кохання”, окситоцину, який зміцнює довіру та зближує людей.

Під час обіймів у нашому організмі підвищується рівень гормону окситоцину. Відповідно, ми почуваємося більш спокійно, умиротворено, відчуваємо себе у безпеці. Окситоцин своєю чергою стимулює вироблення ендорфінів – «гормонів щастя» і знижує вироблення кортизолу – «гормону стресу».

Обійми допомагають висловити без слів те, що відбувається на душі. Після сварки можна помиритися, міцно обійнявши партнера, так само можна вибачитися, втішити, надати сили жити далі, підтримати і просто висловити свою любов і прихильність. Обійми бувають доречнішими тисячі слів і обіцянок.

При обіймах гіпоталамусу виробляється гормон окситоцин. Він підвищує відчуття захищеності, спокою, задоволення від життя, знижує відчуття тривоги. Дослідження також говорять про вплив обіймів на викид анандаміду нейромедіатора. Анандамід перекладається з санскриту як «блаженство» та «ідеальне щастя».